İstanbul içi 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün teslim

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi ( “SÖZLEŞME”) 1. maddede belirtilen taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde elektronik ortamda kurulmuştur.



MADDE 1 – TARAFLAR

 

1.1 SATICI:

UNVANI                                           : DEDEOĞLU BAKLAVALARI İMALAT GIDA PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adres                          : BALMUMCU DELLALZADE SOKAK N.4 BEŞİKTAŞ/İSTANBUL

Mersis No                   : 0272013431000014

Telefon                       : + (90) 212 274 48 02

E-posta                       : ……………………………..

 

1.2 ALICI:

AD / SOYAD / UNVAN                                              :

T.C. KİMLİK NUMARASI/VERGİ NUMARASI     :

ADRES                                                                            :

TELEFON                                                                       :

E-POSTA                           



1.3 SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ:

ADET                     ÜRÜN ADI                 SATIŞ BEDELİ (KDV DAHİL TOPLAM)

……..                   ……..                     ……..

 

 

1.4 ÜRÜNÜN TÜM VERGİLER DAHİL TESLİM FİYATI

ÜRÜNLERİN TOPLAM FİYATI: …. TL

ÜRÜNLERİN TOPLAM VERGİSİ (KDV): …. TL

TOPLAM KARGO ÜCRETİ: …. TL

TOPLAM TESLİM FİYATI:  ….. TL



MADDE 2: KONU

İŞBU SÖZLEŞMENİN KONUSU, ALICI`NIN SATICI`YA AİT WWW.DEDEOGLU.COM.TR İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN ELEKTRONİK ORTAMDA SİPARİŞİNİ VERDİĞİ, SÖZLEŞMEDE BAHSİ GEÇEN NİTELİKLERİ HAİZ, SÖZLEŞMENİN MADDE 1.3 VE 1.4 TE İÇERİĞİ VE SATIŞ FİYATI BELİRTİLEN ÜRÜNLERİN SATIŞI VE TESLİMİ İLE İLGİLİ OLARAK 6502 SAYILI TÜKETİCİLERİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN VE MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN SAPTANMASIDIR. ALICI, SATIŞA KONU ÜRÜNLERİN TEMEL NİTELİKLERİ, SATIŞ FİYATI, ÖDEME ŞEKLİ, TESLİMAT KOŞULLARI VS. SATIŞA KONU ÜRÜN İLE İLGİLİ TÜM ÖN BİLGİLER VE CAYMA HAKKI KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU, BU ÖN BİLGİLERİ ELEKTRONİK ORTAMDA TEYİT ETTİĞİNİ VE SONRASINDA ÜRÜNÜ SİPARİŞ VERDİĞİNİ, İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNCE KABUL VE BEYAN EDER. WWW.DEDEOGLU.COM.TR SİTESİNDE YER ALAN ÖN BİLGİLENDİRME VE FATURA İŞBU SÖZLEŞMENİN AYRILMAZ PARÇALARIDIR. SİPARİŞ GERÇEKLEŞTİĞİ ANDA ALICI BU SÖZLEŞMENİN TÜM KOŞULLARINI KABUL ETMİŞ SAYILIR.

MADDE 3: ÜRÜNÜN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ

ÜRÜN, ALICI`NIN TESLİMİNİ TALEP ETMİŞ OLDUĞU …………….. ADRESİNDE KARGO ŞİRKETİ YETKİLİSİ MARİFETİYLE, ……… İSİMLİ KİŞİYE TESLİM EDİLECEKTİR.

 

MADDE 4: TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI

TESLİMAT MASRAFLARI ALICI`YA AİTTİR. SATICI, WEB SİTESİNDE, İLAN ETTİĞİ RAKAMIN ÜZERİNDE ALIŞVERİŞ YAPILMASI DURUMUNDA TESLİMAT ÜCRETİNİN KENDİSİNCE KARŞILANACAĞINI BEYAN ETMİŞSE, TESLİMAT MASRAFI SATICI`YA AİT OLACAKTIR. TESLİM ANINDA ALICI`NIN ADRESİNDE BULUNMAMASI DURUMUNDA DAHİ SATICI, EDİMİNİ TAM VE EKSİKSİZ OLARAK YERİNE GETİRMİŞ OLARAK KABUL EDİLECEKTİR. BU NEDENLE, ALICI`NIN ÜRÜNÜ GEÇ TESLİM ALMASINDAN KAYNAKLANAN HER TÜRLÜ ZARAR İLE ÜRÜNÜN KARGO ŞİRKETİNDE BEKLEMİŞ OLMASI VE/VEYA KARGONUN SATICIYA İADE EDİLMESİNDEN DOLAYI OLUŞAN GİDERLER DE ALICI’YA AİTTİR. TESLİMAT, STOKUN MÜSAİT OLMASI VE ÜRÜN BEDELİNİN SATICI`NIN HESABINA GEÇMESİNDEN SONRA EN KISA SÜREDE YAPILIR. SATICI, ÜRÜNÜ SİPARİŞTEN İTİBAREN 30 (OTUZ) GÜN İÇİNDE TESLİM EDER. SATICI, STOK TÜKENMESİ VE BENZERİ TİCARİ İMKÂNSIZLIK HALLERİ, BEKLENMEYEN HALLER, MÜCBİR SEBEPLER VEYA NAKLİYEYİ ENGELLEYEN HAVA MUHALEFETİ, ULAŞIMIN KESİLMESİ GİBİ OLAĞANÜSTÜ DURUMLAR NEDENİ İLE SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜ SÜRESİ İÇİNDE TESLİM EDEMEZ İSE, DURUMU ALICI`YA BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TESLİMATI İÇİN ÜRÜN BEDELİNİN ALICI’NIN TERCİH ETTİĞİ ÖDEME ŞEKLİ İLE ÖDENMİŞ OLMASI ŞARTTIR. HERHANGİ BİR NEDENLE ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ VEYA BANKA KAYITLARINDA İPTAL EDİLİR İSE, SATICI ÜRÜNÜN TESLİMİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNDEN KURTULMUŞ KABUL EDİLİR.

MADDE 5: ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

ALICI, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜ TESLİM ALMADAN ÖNCE MUAYENE EDECEK EZİK, KIRIK, AMBALAJI YIRTILMIŞ VB. HASARLI VE AYIPLI ÜRÜNÜ KARGO ŞİRKETİNDEN TESLİM ALMAYACAKTIR. TESLİM ALINAN ÜRÜNÜN HASARSIZ VE SAĞLAM OLDUĞU KABUL EDİLECEKTİR. TESLİMDEN SONRA ÜRÜNÜN ÖZENLE KORUNMASI BORCU, ALICI’YA AİTTİR. CAYMA HAKKI KULLANILACAKSA ÜRÜN KULLANILMAMALIDIR. FATURA ASLI İADE EDİLMELİDİR. FATURA ASLI İADE EDİLMEZSE ALICI’YA KDV VE VARSA DİĞER YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER İADE EDİLEMEZ. CAYMA HAKKI NEDENİ İLE İADE EDİLEN ÜRÜN TESLİMAT BEDELİ SATICI TARAFINDAN KARŞILANIR. ÜRÜNÜN TESLİMİNDEN SONRA ALICI’YA AİT KREDİ KARTININ ALICI’NIN KUSURUNDAN KAYNAKLANMAYAN BİR ŞEKİLDE YETKİSİZ KİŞİLERCE HAKSIZ VEYA HUKUKA AYKIRI OLARAK KULLANILMASI NEDENİ İLE İLGİLİ BANKA VEYA FİNANS KURULUŞUNUN ÜRÜN BEDELİNİ SATICI’YA ÖDEMEMESİ HALİNDE, ALICI KENDİSİNE TESLİM EDİLMİŞ OLMASI KAYDIYLA ÜRÜNÜ 3 (ÜÇ) GÜN İÇİNDE SATICI’YA GÖNDERMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU TAKDİRDE TESLİMAT GİDERLERİ ALICI’YA AİTTİR. AYRICA ALICI, ALICI`NIN GÖSTERDİĞİ ADRESE VE BU ADRESTE TESLİM SIRASINDA BULUNAN KİŞİYE YAPILAN TESLİMATIN, ALICI’YA YAPILMIŞ TESLİMAT SAYILACAĞINI KABUL ETMEKTEDİR.

MADDE 6: SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

SATICI, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜ SAĞLAM, EKSİKSİZ, SİPARİŞTE BELİRTİLEN NİTELİKLERE UYGUN VE VARSA GARANTİ BELGELERİ VE KULLANIM KILAVUZLARI İLE TESLİM ETMEKTEN SORUMLUDUR. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ALICI’DAN BAŞKA BİR KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLECEK İSE, TESLİM EDİLECEK KİŞİ/KURULUŞUN TESLİMATI KABUL ETMEMESİNDEN SATICI SORUMLU TUTULAMAZ. ANCAK ALICI, SÖZLEŞMENİN KURULMASINDAN MALIN HAZIRLANANA VEYA  KARGOYA VERİLENE KADAR OLAN SÜRE İÇİNDE DE CAYMA HAKKINI KULLANABİLİR. SATICI, CAYMA BEYANININ KENDİSİNE ULAŞMASINDAN SONRA AYNI GÜN İÇİNDE ÜRÜN BEDELİNİ İADE EDER. SATICI VEYA SAĞLAYICI MALI KENDİSİNİN GERİ ALACAĞINA DAİR BİR TEKLİFTE BULUNMADIKÇA, ALICI CAYMA HAKKINI KULLANDIĞINA İLİŞKİN BİLDİRİMİ YÖNELTTİĞİ TARİHTEN İTİBAREN ON GÜN İÇİNDE MALI SATICI VEYA SAĞLAYICIYA YA DA YETKİLENDİRMİŞ OLDUĞU KİŞİYE GERİ GÖNDERMEK ZORUNDADIR. SATICI, HAKLI GEREKÇELERLE, SÖZLEŞMEDEKİ İFA SÜRESİ DOLMADAN ALICI’YI BİLGİLENDİRMEK VE AÇIKÇA ONAYINI ALMAK KAYDIYLA EŞİT KALİTE VE FİYATTA FARKLI BİR ÜRÜNÜ TEDARİK EDEBİLİR. SATICI ÜRÜNÜN TESLİMİ İFASININ İMKÂNSIZLAŞTIĞINI DÜŞÜNÜYORSA, SÖZLEŞMENİN İFA SÜRESİ DOLMADAN ALICI’YA BİLDİRİR. ÖDENEN BEDEL VE VARSA BELGELER 14 (ON DÖRT) GÜN İÇİNDE İADE EDİLİR. 


MADDE 7: SÖZLEŞMEYE KONU ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ

Ürünün Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi ve Tüm Vergiler Dâhil Satış Bedeli www.dedeoglu.com.tr adlı web sitesindeki ürünün tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve işbu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir. SATICI teknik nedenlerden kaynaklanan fiyat güncelleme hatalarından sorumlu değildir.

 

MADDE 8: VADELİ FİYAT

Ürünün satış fiyatına yapılan vadeye göre fiyatı, fatura içeriğinde mevcuttur.

 

MADDE 9: FAİZ

Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda taksit sayısı üzerinden aylık vade farkı uygulanarak satış fiyatı belirlenmektedir. ALICI, çalıştığı bankadan detaylı bilgi alabilir.

 

MADDE 10: ÖDEME PLANI

Vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Taksitlendirme işlemlerinde, ALICI ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile ALICI arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. ALICI, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

 

MADDE 11: CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde SATICI’ya iadeli taahhütlü posta, faks veya e-posta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün 12. maddede sayılan ürünlerden olmaması gerekir. SATICI veya sağlayıcı malı kendisinin geri alacağına dair bir teklifte bulunmadıkça, tüketici cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on gün içinde malı SATICI veya sağlayıcıya ya da yetkilendirmiş olduğu kişiye geri göndermek zorundadır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürüne ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 14 (on dört) gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmezse, ALICI’ya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün, teslimat bedeli SATICI tarafından karşılanır.

ALICI iade edeceği malı, ön bilgilendirme formunda belirtilen SATICI’nın anlaşmalı kargo şirketi ile SATICI’ya gönderdiği sürece iade kargo bedeli SATICI’ya aittir. ALICI’nın iade edeceği malı, ön bilgilendirme formunda belirtilen SATICI’nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde iade kargo bedeli ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan SATICI sorumlu değildir. Sipariş onayı verildikten sonra, malın teslimine kadar olan sürede cayma hakkının kullanılması halinde ise, iade kargo bedelinden ALICI sorumlu olacaktır.

 

MADDE 12: CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜN VE HİZMETLER

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen, son kullanma tarihi geçebilecek ve tek kullanımlık malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

e) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

f) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

g) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

 

MADDE 13: TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

 

MADDE 14: YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerleri aşan durumlarda da ALICI’nın ve SATICI’nın Yerleşim yerlerindeki Tüketici Mahkemeleri tüketici mahkemesi kurulmamış yerlerde Tüketici Mahkemesi sıfatıyla Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

 

MADDE 15: YÜRÜRLÜK

Site üzerinden verilen siparişe ait ödemenin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır. SATICI, söz konusu sözleşmenin site üzerinde, ALICI tarafından okunduğuna ve kabul edildiğine dair onay almaksızın sipariş verilememesini sağlayacak yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.

 

MADDE 16: KİŞİSEL BİLGİLERİN KORUNMASI ve GİZLİLİK POLİTİKASI

ALICI işbu sözleşmeyle üyelik için vermiş olduğu cep telefonuna SMS yoluyla kampanya ve indirimler hakkında bilgi mesajı gönderilmesine muvafakat eder. Müşteri bu konudaki muvafakatini dilediği zaman geri alma hakkına sahiptir.

SATICI, www.dedeoglu.com.tr sitesi üzerinden ALICI’lar tarafından kendisine iletilen bilgileri “Gizlilik Politikası” ve “Web Sitesi Kullanım Koşulları” hükümleri doğrultusunda kullanabilir. Bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde muhafaza edebilir. Dedeoğlu aynı zamanda; ALICI’nın kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, www.dedeoglu.com.tr sitesinin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs bilgileri de istatistiki değerlendirme, kampanyaların duyurusunu yapma ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla kullanabilir. ALICI’lara ait kişisel bilgiler, kanunla yetkili kılınan mercilerin talebi ve aşağıda sayılan haller hariç olmak üzere gerçek ve tüzel üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

ALICI, kendisi tarafından iletilen kişisel bilgilerin SATICI, mevcut ve ilerideki iştirakleri, bağlı şirketleri, ortakları, halefleri ve/veya bunların belirleyecekleri üçüncü kişiler-kuruluşlar tarafından her türlü tanıtım, reklam, promosyon, iletişim, satış, pazarlama, mağaza kartı, kredi kartı ve üyelik uygulamaları için süresiz olarak veya öngörecekleri süre ile kaydedilmesine, yazılı/manyetik arşivlerde tutulmasına, muhafazasına, işlenmesine, güncellenmesine, paylaşılmasına, transferine ve kullanılmasına, aksi belirtilmediği sürece SMS, internet, mektup, telefon vb. kanallardan temasa geçmelerine izin vermektedir. Şayet ALICI, veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse, bu talebini, SATICI tarafından belirtilen iletişim kanallarına iletebilecektir. www.dedeoglu.com.tr sitesine üyelik, ürün/hizmet alma ve bilgi güncelleme amaçlı girilen bilgiler, keza kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenmemektedir.

16 (on altı) maddeden ibaret işbu SÖZLEŞME, ALICI tarafından okunarak, …/…/20… tarihinde, elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

TARAFLAR:

SATICI: DEDEOĞLU BAKLAVALARI İMALAT GIDA PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ALICI: ……..