İstanbul içi 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün teslim

İptal ve İade Koşulları

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

İade

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 11’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 12’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler’’ kapsamında hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve sonuca bağlanacaktır. Talebiniz değerlendirilecektir. İadenizin kabul edilmesi için, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 11’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 12’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. www.dedeoglu.com.tr – Mesafeli Satış Sözleşmesi). İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli satış sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, iade talebinizin tarafımıza ulaşmasından itibaren sitemizden alışveriş yaparken kullandığımız kredi/banka kartınıza 14 gün içerisinde yapılacaktır.

İade Koşulları

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığını firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu utumayınız. 

Satın aldığınız ürünlerle ilgili bir şikayetiniz olduğunda, kargodan teslim aldığınız gün içinde DEDEOĞLI Baklavalarına başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda iade etmek istediğiniz ürünü geri gönderirken herhangi bir “Kargo Bedeli” ödemezsiniz, “Karşı Ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir. 

 

İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 11’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 12’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bknz. www.dedeoglu.com.tr – Mesafeli Satış Sözleşmesi)

İade Koşulları: Aşağıda sayılan iade koşullarına uygun olmak koşuluyla aldığınız ürünleri 1 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünler, orijinal ambalajlarında (Orijinal ambalajı bozulmuş; orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmeyeceği için orijinal ambalajın bozulmayacak şekilde paketlenmesi ya da streçlenmesi gerekmektedir), tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış ve yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünün mutlaka orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. (Ürünleriniz size hediye edilmiş ise, ürünler için “Değişim Koşulları ve Süresine uygun olmak kaydıyla” sevk irsaliyesiyle değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.)

“Mesafeli Satış Sözleşmesi”ne göre aşağıda sayılan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen, son kullanma tarihi geçebilecek ve tek kullanımlık malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

e) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

f) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

g) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

İade Hazırlık Süreci

Faturanızın alt kısmında bulunan iade bölümündeki bilgileri doldurmanız gerekmektedir. İadesini gerçekleştirmek istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebinizi ve istenen diğer bilgileri ilgili bölümlere yazınız, fatura üzerindeki alanın yetersiz olması halinde faturanızın arkasını kullanınız ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koyunuz.

İade talebiniz öncellikle DEDEOĞLU tarafından incelenir, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.

İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan 14 günü içerisinde ödeme yaptığınız yöntemle iade edilir. Bu süre DEDEOĞLU’nun iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar

İade Gönderimi

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerle ilgili iade taleplerinizi yasal süre olan aynı gün içinde www.dedeoglu.com.tr üzerindeki “Üye Giriş” sekmesindeki “Siparişlerim” alanından iade talebi oluşturarak yapabilirsiniz. İade talebinizin olumlu sonuçlanması durumunda Müşteri Hizmetlerimizin sağlayacağı Kargo veya servis aracımıza satın almış olduğunuz ürünleri iade edebilirsiniz. İade işlemlerinin başlatılabilmesi için paketiniz ile beraber gelen e-faturanın altındaki formun iade ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

İade talebiniz olumlu karşılansa da kullanılmış, ambalajı açılmış ya da bozulmuş ürünlerin iadesi yapılamamaktadır. İade ettiğiniz ürünlerin bu koşulları karşılamaması durumunda iade onayı iptal edilerek tarafımızca veya kargo ile ürünleriniz ALICI Ödemeli olarak tarafınıza gönderilecektir.

Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.

Sipariş İptal Etme

Siparişinizi oluşturmanızın ardından 15 dakika içerisinde iptal edebilirsiniz. Bunun için (0212 274 48 02)  numaralı telefon numarasını arayarak Müşteri Temsilcimizle görüşüp sipariş iptali talebinizi geçebilirsiniz. Sonrasında siparişiniz iptale uygunsa temsilcimiz tarafından iptal edilecektir. Siparişin iptale uygun olması için siparişinizin hazırlanmaya başlanmamış olması gerekmektedir. Sipariş verdiğiniz ürünlerin hazırlanma süreci başladıktan sonra iptal işlemi yapılamamaktadır ancak kargo tarafından getirilen siparişi teslim almamanız veya teslim alarak İADE Prosedürünü yerine getirmeniz halinde de iade işlemleri gerçekleştirilecektir.

Ücret iadeniz sipariş durumunuz İptal Edildi göründüğünde 14 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Kartınıza yansıması Bankadan bankaya değişebilmekle birlikte birkaç gün içinde gerçekleşmekte olup, detaylı takibini bankanızdan sağlayabilirsiniz.